fbpx

מנכ”לים, החיסכון הגדול ביותר נמצא מעל לראש שלכם

פריסת מערכת סולארית על גג המבנה היא אחת ההשקעות העסקיות הרווחיות ביותר – כפי שיעידו מאות חברות בישראל

לוחות סולאריים על הגג

דודי השמש שנפרסו על גגות הבתים בישראל מאמצע שנות ה-50 הפכו כמעט לסימן היכר בינלאומי של מדינת ישראל הצעירה ולסמל של חלוציות טכנולוגית שימושית. רתימת השמש לחיסכון ביתי יום יומי נתפשה כמובנת מאליה, והפכה למעין תקן מקומי שימושי ויעיל. נדרשו למעלה מ-60 שנים נוספות עד שתפישה זו הצליחה לחלחל ללב המגזר העסקי שהכיר בשנים האחרונות בתועלות הפנטסטיות הכרוכות בהתקנת מערכות סולאריות עצמאיות על גגות של מבנים עסקיים או בשטחים סמוכים להם.

הממשלה ורשות החשמל תרמו לא מעט להבשלת התהליך באמצעות הגדרת יעדים לאומיים (10% ממשק האנרגיה בישראל עד 2020) רגולציה נוחה והתוויית מבנה תמחירי ותפעולי אטרקטיבי מעין כמוהו. החברות הסולאריות מצדן התמקצעו ונערכו להתקנה יעילה, מהירה ואיכותית של מערכות סולאריות עצמאיות ברחבי הארץ. השמש הישראלית תורמת מצידה יום יום לכדאיות הכלכלית של מערכות מסוג זה.

הטכנולוגיה הסולארית היא פשוטה יחסית, אמינה ומוכחת. פנלים סולאריים (הבנויים מסיליקון גבישי) מפיקים מהשמש אנרגיה פוטו-וולטאית (שילוב של המילה ‘פוטו’ במובן של אור והמילה ‘וולט’ במשמעות של חשמל). הפנל הסולארי נבנה כך שיהיה פעיל ויעיל במשך עשרות שניםוהחברות הסולאריות יודעות לתכנן ולהקים את המערכות כך שיניבו חשמל במשך 30 שנה ובהוצאות שוטפות (תחזוקה) מינימאליות.

הגג הופך לנכס מניב – תוך חודשיים

“פריסת מערכת סולארית על גג המבנה העסקי היא תהליך פשוט ומהיר שנמשך כחודשיים, כשמדובר בשטח אופייני של 5,000 מ”ר, לדוגמה”, מסביר שי פורת, מנכ”ל חברת ענבר אנרגיה סולרית. “ההתקנה המהירה מסירה את החשש מפני פרויקט אימתני שיכביד לאורך זמן על הפעילות השוטפת. יתירה מכך, היא מאפשרת לארגון ליהנות כמעט באופן מיידי מהתועלות הכלכליות הגלומות במערכות מסוג זה”.

פריסה של מערכת סולארית בשטח של 5,000 מ”ר (מערכת בהספק 500 קילוואט) לדוגמא, מאפשרת הפקת 850,000 קוט”ש לשנהבמחיר ממוצע של 20 עד 22 אגורות לכל קוט”ש למשך 25 שנה. זאת בהשוואה למחיר 40 עד 50 אגורות לקוט”ש של רשת החשמל הרגילה, מחיר שעלול לעלות, כפי שעלה בעבר וצפוי לעלות בעתיד.ההשקעה הנדרשת להקמת מערכת בשטח כזה היא כ-1.7 מיליון ש”ח כשהחיסכון השנתי בחשבון החשמל יגיע לכ-340,000 ש”ח  והתשואה נאמדת בשיעור של 12% עד 20% – ללא ספק שיעור יוצא דופן כשמדובר בשטח מוזנח, רחוק מהעין,שאף אחד לא ייחס לו כל ערך כלכלי.

לכל אלה מתווספות הטבות תפעוליות וכלכליות במסגרת הרגולציה התומכת וביניהן: מכירת עודפים לחברת החשמל או קיזוז בין אתרים שונים של חברה ברחבי הארץ.

“מאות חברות בישראל מכל מגזרי המשק כבר התקינו ופרסו מערכות סולאריות”, מציין שי פורת. “גם אם בחו”ל קצב האימוץ מהיר יותר, הרי שישראל מדביקה את הפער, ויותר ויותר עסקים מתעניינים בפתרון מוכח ואמין, זה שמבטיח שורה של תועלות כלכליות”.

מנהלים ומנהלות שמחפשים חסכון וייעול בכל פינה בארגון, טוב יעשו אם פשוט יסתכלו למעלה, מעל לראשם נמצא מטמון כלכלי מהכדאיים תחת השמש.

לחצו להשארת פרטים >>

השותפים הטובים ביותר תחת השמש.

למידע נוסף - צרו קשר עכשיו ונשמח לעמוד לשירותכם


שינוי גודל גופנים
ניגודיות